Detoxikační náplasti recenze – názor lékaře a zkušenosti

01.05.2017

Náplasti na detoxikaci s konopím

Detoxikační náplasti dnes využívá mnoho lidí trpícími různými chorobami. Častým mýtem je, že všechny detoxikační náplasti jsou podvod a nemají žádný léčebný účinek. Pojďme se tedy podívat na dnešní recenzi, ve které se zaměříme na účinky, názory lékařů detoxikačních náplastí na nohy. Nebojte se také zapojit do diskuze a sdělte ostatním, zda vám náplasti na nohy pomohly či ne.

Na trhu existuje mnoho variant tohoto produktu, je však jasné, že účinky a spolehlivost je také dána výrobcem. Ve své lékárně tak najdete detoxikační náplasti od kvalitních výrobců, různá funkční generika ale také spoustu ekvivalentů. Tato recenze tedy je zaměřena na kvalitní náplasti od známých výrobců jako jsou například Kinoki, Detox Pharma nebo Herbalex. Tedy předtím, než začnete detox náplasti zatracovat nebo jinak hodnotit, produkt který chcete vyzkoušet, pečlivě vyberte. Jde přece jen o naše zdraví.

Proč bychom měli uvažovat o detoxikačních náplastech?

Detoxikační náplasti jsou vynikajícím pomocníkem k posílení imunity a k celkové očistě organismu. Jedná se tak přírodní lék, který je složený vyloženě z přírodních látek a je vyráběn na základě tradiční Čínské a Japonské medicíny. Důležitým faktorem rozhodujícím o našem celkovém zdravotním stavu je homeostáza – vyrovnané vnitřní prostředí organismu. Na tělo v dnešním světě působí mnoho toxických látek, které homeostázu narušují a je potřeba svou tělesnou schránku pravidelně od těchto škodlivin čistit. S tím nám mohou napomoci detoxikační náplasti, jelikož odvádí škodliviny přes póry pokožky stejně jako při pocení.

Prokázané účinky detoxikačních náplastí jsou

 • Čistí tělo od toxinů a škodlivin
 • Urychlují metabolismus
 • Zlepšují spánek
 • Posilují imunitní systém
 • Snižují bolest a uvolňují svalový tonus
 • Zmírňují otoky
 • Mají pozitivní vliv na astma a další dýchací obtíže
 • Zvyšují fyzickou energii
 • Podporují psychický stav

Detoxikační náplasti jsou tedy určeny pro osoby, které se lehce unaví, pro těžce manuálně pracující, stejně tak pro seniory i aktivní sportovce. Taktéž detoxikační náplasti pozitivně hodnotí osoby s poruchami spánku, lidé s bolestmi kloubů a zad.

Blahodárné účinky detoxikačních náplastí zabezpečují tyto látky

 • Bambusový ocet –dle Čínské medicíny nazýván zabiják škodlivin.
 • Dřevěný ocet – napomáhá průchodu toxinů přes póry chodidel
 • Turmalín – příznivě ovlivňuje nervový systém Působí pozitivně především na psychiku
 • Chitosan – polysacharid, obsažen v těle korýšů. Váže na sebe těžké kovy a škodliviny
 • Dextrin – napomáhá odbourávání toxických látek
 • Vitamín C – posiluje imunitu, má antioxidační účinky

Opět dle typu a výrobce můžete najít různé kombinace složení. Často se do náplastí přidávají extrakty různých bylinek, případně i léčebného konopí.

Detoxikační náplasti a názory lékařů

Názory lékařů na detoxikační náplasti se liší s typem výrobků a výrobců. Doporučujeme, pokud se rozhodnete očistu pomocí náplastí podstoupit, pořiďte si výrobek od certifikovaného výrobce. Některé produkty jsou certifikovány pro použití v EU a mají CE certifikaci (Conformité Européenne – vyhovující EU). Mnoho lékařů, především homeopatů, detoxikační náplasti doporučují a popisují blahodárné účinky na svých pacientech. Mimo to nebyly zaznamenány nějaké vedlejší účinky.

Jak náplasti použít

Existuje více typů detoxikačních náplastí. Nejčastějším typem jsou detoxikační náplasti na nohy. Tyto se aplikují na omyté nohy a nechávají působit asi 10 hodit. Vhodné je aplikovat náplasti přes noc. Zde je potřeba upozornit, že použité náplasti mohou mít nepříjemný zápach. Toto je ale důkazem správné funkce náplastí, tímto poznáte, že náplasti vytahují toxiny z těla.
Další možností jsou náplasti, které je možné aplikovat i na jiných částech těla, například na bolavá záda či ramenní klouby. Výhodou těchto náplastí je navíc hřejivý efekt, který usnadňuje hojení. Příkladem jsou náplasti Herbalex, které obsahují i léčebné konopí, které mimo klasické funkce detoxikace přináší i hojivý a uklidňující efekt. Tento typ detoxikačních náplastí je vhodný právě pro lidi se zvýšenou únavou a také podporuje klidný spánek.
Sleva na náplasti do lékárny Pilulka.cz

Proces detoxikace je třeba zpravidla opakovat delší dobu v pravidelných intervalech. Žádný lék totiž nepomůže po jednom užití a celková doba očistné kůry při používání detoxikačních náplastí by měla dosahovat aspoň 5 týdnů. Liší se opět však doporučením výrobce. Nicméně po pěti týdnech byste měli cítit zlepšení svého fyzického i psychického stavu.

Přes 1000 slevových kuponů na jednom místě

Slevové akce a kódy
každý den

S Kuponíkem ušetříte nemalé peníze

Nejlepší slevy pouze na Kuponik.cz